Blog

Urządzenie do pakowania próżniowego — jak działa i do czego się przydaje?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zakupem sprzętu pozwalającego na szybkie i sprawne pakowanie żywności? Urządzenie do pakowania próżniowego to bez wątpienia przydatny sprzęt nie tylko w branży gastronomicznej, lecz także do użytku domowego. Pakowarka próżniowa odpowiednio zabezpieczy pokarmy i przedłuży ich świeżość oraz przydatność do spożycia. W końcu to właśnie hermetyczne zamykanie produktów spożywczych w foliowe woreczki jest jednym z najbardziej znanych sposobów ochrony żywności. Jak działa urządzenie do pakowania próżniowego? Dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania? Przejdź do dalszej części tego wpisu, poznaj odpowiedzi na powyższe pytania i sprawdź, dlaczego warto rozważyć zakup urządzenia do próżniowego pakowania żywności.

Urządzenie do pakowania próżniowego – funkcje i działanie

Jeśli zdarza się Tobie gotować na zapas, pewnie niejednokrotnie zastanawiasz się jak najlepiej przechowywać żywność by nie uległa zepsuciu. Z pomocą przychodzi urządzenie do pakowania próżniowego. Wybierając je należy zwrócić uwagę na kilka funkcji, które mogą okazać się bardzo przydatne. Przede wszystkim głównym zadaniem pakowarek i zgrzewarek próżniowych jest odsysanie zbędnego powietrza z folii powodując powstanie próżni, a następnie zgrzanie jednego z końców worka. Niektóre modele mają możliwość pakowania próżniowego żywności płynnej jak zupy, sosy czy przeciery. Urządzenie do pakowania próżniowego wybrać należy wśród dwóch jego rodzajów tj.:

  • pakowarki próżniowe zewnętrzne -urządzenie przeznaczone do pakowania próżniowego w domu,
  • pakowarki próżniowe komorowe – z tych profesjonalnych urządzeń korzysta się w branży gastronomicznej.

W jaki sposób urządzenie do pakowania próżniowego można wykorzystać w domu? O wszystkim opowiemy w dalszej części wpisu.

Zgrzewarka próżniowa – gotowanie żywności metodą sous vide

Gotowanie i spożywanie przygotowanych samodzielnie pysznych potraw to nie tylko satysfakcja, lecz także pewność, że na Twoim talerzu lądują jakościowe składniki. Postaw więc na ich przyrządzanie metodą próżniową, która pozwoli zachować wszystkie wartości odżywcze potraw. Sous vide to sposób gotowania wykorzystujący próżniowe opakowania, które zapewniają doskonały aromat i smak, oraz nadają potrawom niesamowitej soczystości.

Do gotowania sous vide nie musisz używać żadnego oleju, oliwy czy innego źródła tłuszczu, mając dzięki temu pewność, że przygotowana w ten sposób żywność jest całkowicie zdrowa i zachowuje świeżość przez dłuższy czas. Niewątpliwą zaletą takiej techniki gotowania jest fakt, że urządzenie do pakowania próżniowego pozwala na przyrządzanie zarówno potraw mięsnych jak i warzyw, a także owoców.

Gdzie kupić urządzenie do pakowania próżniowego?

Jeśli chcesz w praktyce samodzielnie wykorzystywać metodę próżniowego pakowania żywności, to koniecznie sprawdź bogatą ofertę naszego sklepu internetowego Moletki. W naszym asortymencie można znaleźć m.in.:

Chcesz zapobiec nadmiernemu marnotrawstwu żywności, które jest globalnym problemem we współczesnym świecie? A może szukasz nowych, ciekawych metod gotowania i chcesz urozmaicić swoje menu? Postaw na profesjonalne rozwiązania i wybierz jakościowe urządzenia do pakowania próżniowego żywności. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *